1510/​58

Signeret helsilke Qum tæppe, Persien. Klassisk “paradistes have” design med felter med blomster, botehs og hængepile. Ca. 900.000 kn. pr. m2. Flot kvalitet. Ca. 2000. 100×150. BEMÆRK VENLIGST BEGRÆNSET EFTERSYN: Fredag 27. feb.. kl. 10–17. Lørdag 28. Feb. kl. 10–14. Mandag 2. Marts. kl. 10–17. PLEASE NOTE LIMITED VIEWING: Friday 27th Feb.. 10am - 5pm. Saturday 28th Feb.. 10am - 2pm. Monday 2nd March. 10am - 5pm.

Minimal slitage på frynser.

Ældre malerier og møbler, 2. marts 2015

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK