1715/786
Dansk design
Standerlampe af sortlakeret metal på trebenet stel, fødder og lysarme af messing. 1950'erne. Maks. H. 190.
Brugsslitage. Ridser, mærker og mindre hak. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 11. april 2017
Vurdering
Hammerslag