1433/1542
Figur af udskåret og delvist bemalt træ i form af Maria med barnet. 16/17. årh. H. 69 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 14. august 2014
Vurdering
Hammerslag
23 bud