1949/2008
Damearmbåndsur af stål. Model Date. Automatisk værk med dato. Lys urskive med sølvfarvede visere og timemarkører. Rolex Jubilee lænke af stål med foldespænde. Omkreds ca. 17 cm. Urets diam. 25 mm. 1980'erne.
Originalt anker og to ekstra led medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Overfladiske ridser. Lænke med slitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 4. december 2019
Vurdering
Hammerslag