750/1897
ET PAR GUSTAVIANSKE PRISMEGIRANDOLER af forgyldt og patineret bronze, hver med fire lysarme, stammer i form af karyatider, stående på baser af hvid marmor. Sverige, 18. årh. s slutning. H. 98. (2).
Additional Remarks
Auction
Selected furniture, 8 December 2005
Category
Estimate
Sold
Price realised