1242/66
Valdemar Neiiendam (f. København 1870, d. 1956)
Portræt af den danske forfatter og polarforsker Ludvig Mylius-Erichsen. Sign. V. N. Søndervig Aug. 1905. Olie på malepap. 31×20.
Tegnestiftshuller. Minimale krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier og antikviteter, 15. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag
26 bud