1351/1692
“St. Quirinus”. Figur af udskåret og bemalet egetræ. 19. årh. H. 74,5.
Arm restaureret. Ormehuller. Revner i træet. Del af base mangler. Rester af bemaling.
Varia, 19. december 2013
Vurdering
Hammerslag
13 bud