1511/60
Oscar Herschend (f. Skanderborg 1853, d. sst. 1891)
En landevej. Sign. Osc. H. 80. Olie på lærred. 41×58.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 9. marts 2015
Vurdering
Hammerslag