1518/​612

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Bogkasse samt sokkel af massiv mahogni med messingforede samlingshuller. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier, med etiket herfra. Bogkasse: H./B. 76. D. 27. Sokkel: H. 5. B. 76. D. 27. (2)

Alders- og brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker. Sokkel med nogen slitage i lakering.

Moderne kunst og design, 28. april 2015

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK