1410/272
Hepplewhite skænk af mahogni, front med to låger flankeret af skuffer, håndtag af messing. Udført hos Jensen-Farre. 20. årh. H. 88. B. 220. D. 50.
Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 3. marts 2014
Vurdering
Hammerslag