1347/18
Stor lysekrone af forgyldt og patineret bronze, otte lysarme i form af svaner, monteret til el. Empire form, 19. årh.s slutning. H. 86. Diam. 74.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 18. november 2013
Vurdering
Hammerslag
27 bud