1503/880
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 370”. Et par lave hvilestole med stel af eg, løse hynder med lyseblå uld. Udført hos Getama. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 13. januar 2015
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||