1512/​740

Per Lütken, m.fl. (f. 1916, d. 1998)

Bjørn Wiinblad, m.fl. (f. København 1918, d. 2006)

Tre vaser af blåt glas, den sign. monogram, Holmegaard nr. 220210. Samt kandelaber af lertøj, sign. monogram - 73 L8. H. 12,5–30. (4)

Almindelig brugspatina, herunder ganske få overfladeridser og mærker. Wiinblad stage med reparation på en arm.

Moderne kunst og design, 17. marts 2015

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
800 DKK
750 DKK