1512/740
Per Lütken, m.fl. (f. 1916, d. 1998)
Bjørn Wiinblad, m.fl. (f. København 1918, d. 2006)
Tre vaser af blåt glas, den sign. monogram, Holmegaard nr. 220210. Samt kandelaber af lertøj, sign. monogram - 73 L8. H. 12,5–30. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ganske få overfladeridser og mærker. Wiinblad stage med reparation på en arm.
Moderne kunst og design, 17. marts 2015
Vurdering
Hammerslag