2418/187
En samling stupa modeller af bronze, fire forgyldte, fire med firkantet trinbase. Samt en “top”. Vægt 1375 g. 20. årh. H. 5–13 cm. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
57 bud