2417/729
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Bordlampe af patineret diskometal. Kanneleret korpus og kantet fodstykke. Stemplet monogram Just A. Danmark, dessin 2099. H. eksl. fatning 21.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Reparationer.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag
17 bud