1507/754
Knabstrup
Gulvvase af lertøj modelleret med motiv af springende hjort. Dekoreret med okseblodsglasur. Udført og stemplet hos Knabstrup. H. 42.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 10. februar 2015
Vurdering
Hammerslag