2418/555
Fulvio Bianconi (f. Padua 1915, d. 1996)
“Fazzoletto”. Vase af orangerødt glas med underfang af opalhvidt glas. Syrestemplet Venini, Murano, Italia. H. ca. 20,5. Diam. 23,5.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
29 bud