1448/​1235

Kalcedonvedhæng af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med facetslebne ametyster, granater, citriner og peridoter. L. ca. 3,9×2,8 cm. Ca. 2010.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 26. november 2014

Vur­dering

700 DKK

Hammerslag

380 DKK

380 DKK
(Autobud) 360 DKK
360 DKK
350 DKK