1415/892
Overpolstret lænestol opsat på ben af bøg Sider, sæde samt dybthæftet ryg betrukket med mønstret stof. Model 1669. Udført hos Fritz Hansen.
Almindelig brugspatina, herunder ben med ridser og mærker. Betræk med let slitage.
Moderne kunst og design, 8. april 2014
Vurdering
Hammerslag
35 bud