1632/603
Ib Geertsen (f. København 1919, d. sst. 2009)
Objekt. Usign. Skulptur af bemalet metal. H. 17.
Proveniens: Gave fra kunstneren til den nuværende ejer.
Patineret.
Moderne kunst og design, 9. august 2016
Vurdering
Hammerslag
20 bud