1511/721
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961)
Vase af stentøj modelleret i spirende stil. Dekoreret med sungglasur. Sign. Salto, 20701. Kgl. P. H. 18,8.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 10. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
28 bud