2420/89
Engelsk 'kneehole table' af mahogni, front med talrige skuffer og dør. Antagelig ombygget, 19. årh.s begyndelse. H. 80. B. 130. D. 62.
møblet har antageligt på et tidligere tidspunkt haft en overdel. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag