2420/​503

Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)

“Møde på savannen”. Sign. Scherfig, 1978, 162/270. Litografi i farver. Lysmål 64×47.

Litteratur: Lamberth nr. 10.

Original stand. Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

14.500 DKK

14 bud

1105276 14.500 DKK
246527 14.000 DKK
1105276 13.500 DKK
1135929 13.000 DKK
1105276 12.500 DKK
246527 (Autobud) 12.000 DKK
1135929 12.000 DKK
246527 (Autobud) 11.500 DKK
1135929 11.000 DKK
246527 10.500 DKK
1085749 (Autobud) 10.000 DKK
246527 9.500 DKK
1085749 9.000 DKK
246527 8.500 DKK