2420/503
Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“Møde på savannen”. Sign. Scherfig, 1978, 162/270. Litografi i farver. Lysmål 64×47.
Litteratur: Lamberth nr. 10.
Original stand. Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Vurdering
Hammerslag
14 bud
1105276 | ||
246527 | ||
1105276 | ||
1135929 | ||
1105276 | ||
246527 (Autobud) | ||
1135929 | ||
246527 (Autobud) | ||
1135929 | ||
246527 | ||
1085749 (Autobud) | ||
246527 | ||
1085749 | ||
246527 |