1403/644
Vagn Ove Jorn (f. Vejrum 1917, d. Silkeborg 2012)
Vase af lertøj dekoreret med rød, grøn og blå glasur på hvid baggrund. Sign. V. O. Jorn 03. Bund dateret 2002. Unik. H. 27.
Almindelig brugspatina.
Moderne kunst og design, 14. januar 2014
Vurdering
Hammerslag
23 bud