1516/1586
Lille sukkerskrin af mælkehvidt glas, låg prydet med blomster, blade og insekt, monteret med messing. 19. årh. H. 8 cm. L. 10 cm.
Nøgle medfølger. Brugsslitage.
Varia, 16. april 2015
Vurdering
Hammerslag