1650/1527
Fem stager af messing, bestående af: kammerstage, to “Næstved” stager, barok stage samt barok stage af messingmalm på kantet fodstykke. 18/19. årh. H. 11,5–16 cm. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 15. december 2016
Vurdering
Hammerslag