1510/638
Inger Hanmann (f. Stege 1918, d. Frederiksberg 2007)
Rund skål af sterlingsølv, dekoreret med blå og grøn emalje. Tryksign. I. Hanmann. Udført og stemplet hos A. Michelsen. Vægt 292 gr. Unik. H. 5,6. Diam. 10,6.
Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
21 bud