1502/841
Frits Schlegel (f. Frederiksberg 1896, d. Ordrup 1965)
Pendel med medfølgende hejseværk samt baldakin af messing. Model P 295. Udført hos Lyfa. Diam. 44. (2)
Litteratur: Mobilia 1961.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 6. januar 2015
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||