1515/1159
Safir- og diamantring af hvidguld prydet med talrige facetslebne safirer omkranset af talrige brillant-og enkeltslebne diamanter. Vægt ca. 6,5 gr. Str. 52. Ca. 1960erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelt sten mangler.
Smykker, 8. april 2015
Vurdering
Hammerslag