1513/1709
Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i overglasur med figursceneri og symmetriske mønstre. Stemplet. 19.-20. årh. På stand af træ. H. inkl. stand 30. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre kanthak på underside.
Varia, 26. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
24 bud