1422/1567
Samling på 25 Delft kakler af fajance dekorerede i underglasur blå med bibelske motiver, 12 hvidglaserede kakler, samt kakkel med oxe i farver. Holland, 18. årh. 12,8×12,8 cm. (38)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 29. maj 2014
Vurdering
Hammerslag
12 bud