1506/866
Rud Thygesen (f. Sæby 1932, d. Rungsted 2019, Møbelarkitekt)
Johnny Sørensen (f. Helsingør 1944, Møbelarkitekt)
Konferencebord af spejlskåret kirsebær, konveks form. Model 7838. Udført hos Fredericia Furniture 2006. H. 73. L. 228. B. 90/135.
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. februar 2015
Vurdering
Hammerslag