1250/1147
Et par turkisøreskruer af 18 kt. guld, turkishalskæde med lås af sølv, otte granatsmykker af forgyldt metal samt forgyldt broche prydet med kulturperle. Kæde L. 48. (12)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre defekter.
Smykker, 12. december 2012
Vurdering
Hammerslag
14 bud