1250/​1147

Et par turkisøreskruer af 18 kt. guld, turkishalskæde med lås af sølv, otte granatsmykker af forgyldt metal samt forgyldt broche prydet med kulturperle. Kæde L. 48. (12)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre defekter.

Smykker, 12. december 2012

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.950 DKK

14 bud

1.950 DKK
(Autobud) 1.900 DKK
1.900 DKK
(Autobud) 1.850 DKK
1.800 DKK
1.550 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.500 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK