1316/1038
Perle- og diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med tahiti kulturperle og talrige brillantslebne diamanter. Perlediam. ca. 0,9 cm. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Begge låse mangler.
Smykker, 17. april 2013
Vurdering
Hammerslag