869/​849

Et par smalle bogskabe af sortmalet træ, profileret top. Gustaviansk form, 19. årh.s slutning og senere bemalet. H. 232. B. 77. D. 32.

Proveniens: Hovby Apotek, Fyn.

Russisk, møbler og varia, 2. december 2016

Vur­dering

35.000 DKK

Hammerslag

30.000 DKK