1244/1501
Italiensk grand tour souvenir i form af klassisk tempel med kuppel båret af otte søjler og dekoreret med pietra dura indlægninger. 19. årh. H. 35 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. afslag og mangler.
Varia, 1. november 2012
Vurdering
Hammerslag
62 bud