1249/8697
Pavel Akimov Ovchinnikov (, Moskva)
Russisk saltkar af forgyldt sølv, dekoreret med cloisonné emalje. Pavel Akimov Ovschinnikov, stemplet med den kejserlige russiske dobbeltørn som leverandør til det kejserlige russiske hof, Moskva 1896–1908, lødighed 84. Vægt ca. 62 gr. H. 3. Diam. 6,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Russisk tema, 3. december 2012
Vurdering
Hammerslag
14 bud