1417/1226
Jadebroche af delvis forgyldt sterlingsølv, prydet med jade. L. 6,2. Ca. 1970erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 23. april 2014
Vurdering
Hammerslag