1427/​1177

Et par safirørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv hver prydet med orange safir og talrige facetslebne smaragder og hvide topaser. L. 4,5 cm. Ca. 2010. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 2. juli 2014

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

600 DKK

600 DKK
(Autobud) 550 DKK
550 DKK
500 DKK