1427/1177
Et par safirørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv hver prydet med orange safir og talrige facetslebne smaragder og hvide topaser. L. 4,5 cm. Ca. 2010. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 2. juli 2014
Vurdering
Hammerslag