869/853
Fransk transition bergére af hvidmalet træ, buet ryg udskåret med sløjfe og bånd, svungne armlæn, sæde med hynde, runde kannelerede ben. 18. årh.s slutning.
Russisk, møbler og varia, 2. december 2016
Vurdering
Hammerslag