2418/621
Kaare Klint (f. Frederiksberg 1888, d. København 1954)
Rektangulært sofabord med top af massiv teak, underliggende hylde. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H. 54. L. 75. B. 53.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
14 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||