1310/157
Johannes Wilhjelm (f. Nakskov 1868, d. København 1938)
“Septemberdag på Grenen”. Sign. monogram 32. Olie på lærred. 73×99.
Udstillet: Charlottenborg, Foraarsudstillingen 1933 nr. 494.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 4. marts 2013
Vurdering
Hammerslag
18 bud