1504/157
Hall-lanterne af messing og farvet glas, støbt med blomster og bladværk. 19. årh.s slutning. H. 80.
Glasfelter med brud. Rester af maling. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier og møbler, 19. januar 2015
Vurdering
Hammerslag