1418/1677
Svensk vægur i kasse af rigt udskåret og forgyldt træ, prydet med sløjfer, solstråler og sphinx. Sign. CA Paterson, Göteborg. Ca. 1900. H. 78.
Nøgle medfølger. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 1. maj 2014
Vurdering
Hammerslag