1418/​1677

Svensk vægur i kasse af rigt udskåret og forgyldt træ, prydet med sløjfer, solstråler og sphinx. Sign. CA Paterson, Göteborg. Ca. 1900. H. 78.

Nøgle medfølger. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 1. maj 2014

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
750 DKK