1317/23
Gustav Vermehren (f. København 1863, d. sst. 1931)
Et ungt par i samtale ved et bondehus. Sign. G. Vermehren. Olie på lærred. 81×65.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Nogle retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 22. april 2013
Vurdering
Hammerslag