841/103
Hans Andreas Dahl (f. Düsseldorf 1881, d. Oslo 1919)
Norsk fjordlandskab med ung pige og ged, sommer. Sign. Hans Andreas Dahl. Olie på lærred. 135×102. Samtidig engelsk ramme forgyldt og rigt ornamenteret.
Ældre malerier og tegninger, 4. juni 2013
Vurdering
Hammerslag