1417/1658
Charles X kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med stående kavaler, patineret skive. Frankrig, 19. årh.s første halvdel. H. 36. B. 28. D. 10.
Optræksnøgle og pendul medfølger. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul og optræksnøgle medfølger.
Varia, 24. april 2014
Vurdering
Hammerslag
11 bud