Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Et par armstole af Rio-palisander, sæder med grå uld. Model 64. Formgivet 1966. Udført hos J. L. Møller, Højbjerg. 1960erne. (2)
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 1. september 2015
14 bud