1443/1116
Forgyldt kuglepen, notesblok og æske. Kuglepen L. ca. 13,2 cm. Notesblok ca. 21×13,5 cm. Æske ca. 8×20×14,5 cm. (3)
Ubrugte, notesblok og æske dog med mindre ridser og mærker.
Smykker, 22. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag
10 bud