1440/9029
Springvand af patineret bronze, i form af ung kvinde med vandkrukke, ved hendes fødder bassin. 20.-21. årh. H. 200.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Interior, 2. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag